Nasza Fundacja „Wstańmy Razem! Aktywna Rehabilitacja” planuje produkcję sztuki teatralnej o problematyce życia z cukrzycą. Pierwszą częścią projektu jest komediowy spektakl edukacyjny,  następnie odbywać się będą warsztaty z różnych dziedzin zdrowia dotyczących cukrzycy i jej powikłań, takich jak samokontrola, fizjoterapia, aktywizacja ruchowa i zawodowa z udziałem wykwalifikowanych edukatorów diabetologicznych oraz fizjoterapeutów skierowane do pacjentów z cukrzycą i ich bliskich. Projekt jest współfinansowany z grantów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - FIO i ASOS 2015. Został również objęty patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

To historia światowej sławy dyrygenta, który nie może poradzić sobie z chorobą. Z początku wypiera fakt, iż jest przewlekle chory i lekceważy wszystkie niebezpieczne powikłania. Jednak dzięki wsparciu bliskich oraz wykwalifikowanych specjalistów udaje mu się powrócić do zdrowia, pracy zawodowej i pasji. Spektakl ma formę komedii. Autorem scenariusza jest aktor i dramaturg Jan Jakub Należyty znany m.in. ze spektakli komediowych takich jak: „Andropauza. Męska rzecz”, „Zachcianki, czyli baby blues” czy „Trzy razy łóżko”.

Dariusz Gnatowski Agata Wozźnicka Ewa Romaniak Andrzej Róg

W spektaklu wezmą udział krakowscy aktorzy - Dariusz Gnatowski, Andrzej Róg, Ewa Romaniak i Agata Woźnicka. Przedstawienie będzie organizowane głównie małych miejscowościach Małopolski, gdzie diabetycy mają mniejsze możliwości edukacji zdrowotnej.

Premiera spektaklu odbędzie się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach w dniach 3-4 października br.

 

www.slodki-dran.pl

 


Projekt  współfinansowany  w ramach dotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015

 


Projekt współfinansowany ze środków funduszu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej